Spotkanie przedwyborcze w Dukli

3 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli odbyło się spotkanie przedwyborcze mieszkańców Dukli z kandydatami na burmistrza Dukli, kandydatami na radnych do Rady Miejskiej w Dukli i kandydatami na radnych do Rady Powiatu Krośnieńskiego. Spotkanie prowadził Zenon Leńczyk przewodniczący Zarządu Osiedla, z inicjatywy którego spotkanie zostało zorganizowane.

Pan Zenon Leńczyk przedstawił zasady obowiązujące podczas przedwyborczej debaty. Kandydaci mieli 3 minuty na prezentację.

Najpierw zaprezentowali się kandydaci do Rady Miejskiej w Dukli z okręgu wyborczego nr 1:

Anna Koczeń z KWW Przyjazna Gmina Dukla, Katarzyna Jasińska – Borula z KWW Dukla Serwis Gminy, Bogdan Maciejewski z KWW Łączy Nas Gmina Dukla, Krzysztof Dłużniewski z KWW Krystyny Andruch Razem dla Gminy.

Następnie prezentowali się kandydaci z okręgu wyborczego nr 2:

Jan Dembiczak z KWW Trzecia Droga, Wioletta Frydrych-Bąk z KWW Przyjazna Gmina Dukla, Tomasz Gosztyła z KWW Dukla Serwis Gminy, Anna Gulba z KWW Łączy Nas Gmina Dukla, Paweł Kuffner z KWW Krystyny Andruch Razem dla Gminy Dukla.

Kandydaci do Rady Powiatu Krośnieńskiego, którzy uczestniczyli w debacie przedwyborczej to z KWW Przyjazny Samorząd Krośnieński:

Zenon Fedak, Jolanta Wojdyła, Marek Górak, Dariusz Biłas, Anna Fesz, Elżbieta Wróbel

i KWW Prawo i Sprawiedliwość: Józefa Winnicka –Sawczuk, Andrzej Krężałek, Adam Dańczak, Grażyna Kłap, Anna Kostyra, Łukasz Piróg.

Gościnnie wystąpiła i zaprezentowała się kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego Aleksandra Ciepiela.

Przedostatnim etapem debaty była prezentacja kandydatów na burmistrza Dukli. W kolejności alfabetycznej zaprezentowali się: Krystyna Andruch, Józef Bek, Mariusz Folcik, Bohdan Gocz i Monika Torba.

Po 3 minutowych prezentacjach kandydatów na burmistrza Dukli prowadzący debatę Zenon Leńczyk zadawał każdemu kandydatowi 3 pytania dotyczące najważniejszych działań, które po wygraniu wyborów zamierzają zrealizować w nadchodzącej kadencji i 5 krótkich pytań  z odpowiedzią tak lub nie.

Po prezentacji uczestnicy spotkania zadawali kandydatom pytania. Debata zakończyła się po godz. 22.

2024-04-05