Wybitne osiągnięcia muzyczne Marceliny Albrycht

Ostatnie dni i tygodnie to pasmo sukcesów muzycznych uczennicy Szkoły Podstawowej  w Równem z  klasy VII a Marceliny Albrycht, która zdobyła znaczące nagrody w konkursach międzynarodowych: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Ukrainie oraz nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzycznego we Włoszech, w którym została doceniona spośród 150 uczestników konkursu online.

Marcelina w Międzynarodowym Konkursie „Shining Stars Of  Italy 2021”, w którym Polskę reprezentowało 19 uczestników, zdobyła najważniejszą nagrodę Grand Prix Festiwalu. Uczennica z zaskoczeniem przyjęła te sukcesy, na początku nie dowierzała, ponieważ rywalizacja wśród uczestników , profesjonalizm jury i oczekiwanie na wyniki było ekscytujące. Marcelina niezbyt chętnie lubi rozmawiać o swoich sukcesach na forum klasy, jest bardzo skromna, a przy tym pracowita. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w wieku 6 lat, kiedy to p. M. Rygiel zaproponowała uczennicy udział w szkolnych konkursach muzycznych. Uczestnictwo w kolejnych latach w konkursach szkolnych, gminnych i powiatowych owocowały licznymi sukcesami Marceliny i motywowały ją do wytężonej pracy. Od 3 lat systematycznie kształci swoje umiejętności wokalne pod fachową opieką p. K. Zajdla w Studio Wokalno Instrumentalnym. Nauczyciel jest dla Marceliny autorytetem, dobiera repertuar muzyczny dla uczennicy, która nie zawsze przyjmuje go z aplauzem, ale stara się jak najlepiej wykorzystywać wskazówki i rady mistrza, co przekłada się na liczne sukcesy odniesione w konkursach muzycznych. Osoby, które pierwszy raz mają okazję wysłuchać utworów w jej wykonaniu,  są pod głębokim wrażeniem, często zachwycają się dojrzałością i profesjonalizmem Marceliny. Utwory wykonywane przez Marcysię nie należą do najłatwiejszych, wymagają dużego zaangażowania, aby je odpowiednio zinterpretować głosowo. Sukcesy uczennicy są odzwierciedleniem  ciężkiej i systematycznej pracy, niekiedy nawet w weekendy, ferie czy wakacje. Rozmawiając z uczennicą, dowiedziałam się, że stres towarzyszący występom jest dla niej motywujący. Marcelina w dojrzałych słowach podkreśliła, że nigdy nie należy poddawać się po upadku, lepiej jest ćwiczyć i wierzyć w swoje możliwości.

Osobą, która jest takim ”dobrym aniołem” i motywuje  Marcysię  jest jej mama p. A. Albrycht, która wspiera córkę w rozwoju kariery muzycznej i zawsze znajdzie dobre słowo i wolny czas, aby ją zawieźć na zajęcia,  czy przypomnieć o terminach konkursów. Marcelina zawsze może liczyć na wsparcie rodziców i rodzeństwa, które jest dumne i cieszy się z jej sukcesów.

Marcelina Albrycht to niezwykle utalentowana uczennica, skromna pracowita, która do licznych sukcesów dochodzi ciężką i systematyczną pracą. Dowodem tego są nagrody zdobyte w   tym roku szkolnym w konkursach online:

- nagroda Grand Prix Międzynarodowego Konkursu „Shining Stars of Italy 2021”,

- I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Ukrainie, nagroda Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzycznego we Włoszech,

- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Laints of the Spanish Sun”,

- wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej  „Your Song”,

- I miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej,

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek  2020,

- Laureatka VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej,

- wyróżnienie w Ogólnopolskim XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach.

Marcelina to uczennica utalentowana artystycznie, oprócz zdolności wokalnych posiada zdolności manualne, czego dowodem są nagrody w konkursach gminnych:

- I miejsce w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stropik Bożonarodzeniowy w kat. III Szopka Bożonarodzeniowa,

- II miejsce w Gminnym Konkursie Wielkanocnym na Najpiękniejszą Pisankę, Kraszankę,  Malowankę, Stroik oraz Palmę Wielkanocną.

Cała społeczność szkolna jest dumna z sukcesów Marceliny. Jej postawa może być wzorem i zachętą do pracy dla innych uczniów, aby nigdy nie poddawać się, zwłaszcza w czasach pandemii i zawsze wierzyć we własne możliwości. Marcelinie życzymy dalszych sukcesów muzycznych, wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu.

Edyta Szczurek
wychowawczyni klasy VII a, SP w Równem