III Harcerski Turniej Strzelecki im. por. Władysława Barana „Bekas”

W ostatnią sobotę października na strzelnicy w Dukli odbył się III Harcerski Turniej Strzelecki im. por. Wł. Barana „Bekas”, patrona 6 DH Iskra w Dukli. Był rozgrywany kategoriach: Harcerze Starsi, Wędrownicy oraz open, w którym strzelali instruktorzy oraz zaproszeni gości i harcerze z 6 DH. Rywalizacja przyniosła nam nie tylko nowe wyzwania (część z nas po raz pierwszy strzelała), ale wiele radości i satysfakcji. Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, który objął honorowym patronatem cały turniej.

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu: Gminy Dukla, Nadleśnictwa Dukla oraz Chorągwi Podkarpackiej. Do jego sukcesu przyczyniło się wielu dobrych ludzi, którzy wsparli organizację turnieju: chleb i pyszne drożdżówki dla wszystkich uczestników przekazał Pan Krzysztof Walczyszyn z PPU Piekarnia-Cukiernia „Przełącz”, drewno na ognisko przekazał Pan Andrzej Czaja z Teodorówki, a pyszny bigos ugotowało KGW z Nadola. Bezpieczeństwa podczas rozgrywek dopilnowali instruktorzy z Dukielskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego, które nas gościło oraz strażacy z OSP w Dukli i Równego. Równolegle do turnieju, po okiem Patryka Zimy były prowadzone warsztaty z pierwszej pomocy, przy użyciu defibrylatora AED, a Pani Agata Łacheta z KGW Zboiska prowadziła warsztaty z biżuterii koralikowej. Wszystkim Państwu bardzo dziękuję!

Na potrzeby turnieju został powołany zespół do przeprowadzenia rozgrywek i dopilnowania szczegółów, który doskonale ze sobą współpracował. Szczególnie dziękuję trop. Aleksandrze Gęborys, sam. Julii Głowie, sam. Julii Korzeniowskiej,  sam. Paulinie Zając oraz mł. Bartłomiejowi Zając.

Z harcerskim pozdrowieniem,

phm. Justyna Zimny