- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Narodowe Czytanie 2023 w Dukli
Narodowe Czytanie zainicjował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Prezydent Andrzej Duda kontynuuje tę tradycję. W tym roku w związku z 160 rocznicą Powstania Styczniowego czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Ta najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej powstawała w latach 1886-1887, w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy i wyrazistych bohaterów, a także odwołania historyczne porównywano ją do „Pana Tadeusza”.
W gminie Dukla uczestniczyliśmy aktywnie w tym wydarzeniu już po raz czwarty. Organizatorami, podobnie jak w latach poprzednich byli Gmina Dukla, Muzeum Historyczne -Pałac w Dukli i Ośrodek Kultury w Dukli. Pogoda była wspaniała i czytanie odbyło się w pięknej scenerii dukielskiego pałacu. Przybyłych czytających i słuchaczy przywitała Krystyna Boczar-Różewicz, następnie burmistrz Dukli odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Pani Jolanta Wojdyła, nauczycielka języka polskiego i historii w Liceum Ogólnokształcącym w Dukli wprowadziła słuchaczy w epokę, bardzo pięknie dokonała analizy utworu. 12 osób czytało wybrane przez siebie fragmenty powieści, a byli to: Mariusz Folcik – przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli, Barbara Marchewka – prezes Stowarzyszenia Animare, Ania Chłopecka z Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli, Basia Pudło z Urzędu Miejskiego w Dukli, Krystyna Boczar-Różewicz – również z Urzędu Miejskiego w Dukli, Amelia Piechowicz – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, duklanka, Joanna Szczurek – dyrektorka Biblioteki Publicznej w Dukli, Józef Bek – radny Rady Powiatu Krośnieńskiego, Mateusz Such – dyrektor dukielskiego Muzeum, Małgorzata Walaszczyk – Faryj – dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli, Magdalena Krukar – przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Obywatelskich Rady Miejskiej w Dukli, Józefa Winnicka-Sawczuk - radna Rady Powiatu Krośnieńskiego.
W czytaniu uczestniczyli licealiści z dukielskiej szkoły wraz z dyrektorem Radosławem Ziębą i nauczycielami, a także Zenon Leńczyk – przewodniczący Zarządu Osiedla wraz z małżonką i wielu mieszkańców miasta i gminy Dukla.
Krystyna Boczar-Różewicz