- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
85. rocznica wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej śmierci porucznika Rajmunda Świętochowskiego
3 września 2024 roku w Barwinku mszą św. za ojczyznę i porucznika Rajmunda Świętochowskiego, odprawioną przez proboszcza parafii w Tylawie Janusza Zagula, rozpoczęła się uroczystość 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ks. proboszcz wygłosił piękne kazanie nawiązujące do tragicznej śmierci porucznika Rajmunda Świętochowskiego i
o. Maksymiliana Kolbe również Rajmunda.
W uroczystościach wzięli udział: burmistrz Dukli Krystyna Andruch, zastępca burmistrza Bohdan Gocz, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Paweł Kuffner, poczet sztandarowy Koła nr 1 Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Przemyślu, w skład którego weszli: Cezary Okoczuk, Michał Głocki i Zdzisław Welszyng, przedstawiciele Straży Granicznej z Placówki w Sanoku: mjr SG Robert Gawryś i kpt. SG Roman Blama, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie Elżbieta Kluk, sołtys Barwinka Józef Magnuszewski, główny organizator uroczystości, mieszkańcy Barwinka.
Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik przed Domem Ludowym, gdzie burmistrz Krystyna Andruch i zastępca Bohdan Gocz złożyli wiązankę kwiatów, a przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kufner, przedstawiciele Straży Granicznej z Sanoka, sołtys Józef Magnuszewski i p. Maria Kwaśniowska postawili znicze oddając hołd tym którzy w tamten czas zginęli. Asystę honorową przy pomniku pełniły uczennice ze SP w Tylawie: Lena Magnuszewska i Maja Posadzka. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na wojskową grochówkę do Domu Ludowego.
Pani Maria Kwaśniowska opiekuje się pomnikiem pamięci żołnierzom WOP i SG od 2011 roku. Za co została odznaczona przez przedstawicieli Koła Emerytów i Rencistów SG w Przemyślu Medalem 15. lecia Koła.
Porucznik Rajmund Świętochowski, dowódca I plutonu 1. Kompanii w batalionie KOP Dukla został zastrzelony przez Słowaków 2 września 1939 roku, kiedy udał się na przejście graniczne w Barwinku, aby porozmawiać ze słowackimi strażnikami granicznymi i przekazać prasę. Miał zaledwie 27 lat.
Krystyna Boczar-Różewicz