- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Z kogutem na pierwszym planie
Mural na Domu Ludowym w Cergowej
4 września br. w Domu Ludowym w Cergowej odbyło się podsumowanie projektu „Pokoloruj mój świat” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Cergowej, w ramach którego organizowane były m. in. warsztaty plastyczne dla podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z Cergowej, Brzozowa i Nowego Żmigrodu. Zamiast gali podsumowującej zwykle realizowane projekty postanowiono wykonać mural z napisami „Cergowa” i „Witamy” w formie witacza. Pomysłodawcą murala, w którym zostaną wykorzystane prace osób niepełnosprawnych, jest Łukasz Kosiba – mieszkaniec Cergowej, wolontariusz stowarzyszenia. Natomiast twórcą murala jest miejscowy artysta Mateusz Ocias, który zaprojektował dzieło będące wypadkową prac wykonanych przez podopiecznych ŚDS- ów. Uczestników warsztatów prosiliśmy, aby namalowali wszystko, co kojarzy im się z wsią Cegowa, wybrałem elementy dominujące w pracach i tak powstała swoista wycinanka – powiedział na gali twórca murala Mateusz Ocias. Dodał stosowaną przez siebie kolorystykę, liternictwo i skomponował całość. Pracę pomagali mu wykonać również w ramach wolontariatu: ojciec Wojciech, brat Artur, inicjator Łukasz Kosiba, kolega Marcin.
Powstałe na południowej ścianie Domu Ludowego w Cergowej kolorowe malowidło – mural ma wymiary: 8,40x4,35 m, wykonany farbami silikonowymi, odpornymi na warunki atmosferyczne na suchym tynku. Na pierwszym planie jest kogut jako symbol budzącego się dnia i ludzi wstających do pracy. Znalazły się tam również liście dębu, symbolizujące dąb pomnik przyrody znajdujący się w Cergowej, góra Cergowa z wieżą widokową, a także inne elementy związane z tradycja wsi.
Podczas podsumowania projektu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów: „Pokoloruj mój świat” i „Mam talent”. Prezes Stowarzyszenia Miłośników Cergowej Adam Faustus – prezes Stowarzyszenia powiedział m.in. podczas podsumowania projektu: Bardzo wiele osób zaangażowało się w ten projekt , co bardzo cieszy mnie i wszystkich członków Stowarzyszenia. Powstały mural to forma witacza, przy którym turyści zmierzający na górę Cergową będą mogli robić sobie zdjęcia. W gali wzięli udział: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg, sekretarz Gminy Dukla Piotr Świder, skarbnik Gminy Dukla Jolanta Bik, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik i dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk – Faryj. Na zakończenie gali nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi przez burmistrza Dukli, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Cergowej, autora murala Mateusza Ociasa, dyrektorkę ŚDS w Cergowej Bogumiłę Dymek-Urynowicz i kilku podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, i wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Krystyna Boczar-Różewicz